23 апреля пройдет акция по проверке грамотности на татарском языке – «Бердәм диктант»

Татар телендә грамоталылыкны тикшерү максатыннан Республика күләмендә

Бердәм диктант акциясендә катнашырга чакырабыз!

Бердәм диктант барлык мәйданчыкларда  23 апрель көнне сәгать көндезге икедә (14.00) башланып китә. Бәйгедә катнашучылар Габдрахман Әпсәләмовның «Ак чәчәкләр» романыннан өзек язачаклар. Бу әсәргә мөрәҗәгатъ итү очраклы түгел. Автор үз әсәрендә намуслылык, шәфкатьлелек сыйфатларын пропагандалый.

Казан дәүләт аграр университетында текстны Габдулла Кариев исемендәге Казан татар дәүләт яшь тамашачы театры артисты Лидия Галиева укый.

Үткәрү урыннары:

Казан дәүләт медицина университеты (Бутлеров ур, 49а)

Казан дәүләт аграр университеты (ул. Ферма 2, 53,  агрофак бинасы,  Актовый зал)

Казан милли тикшеренү технология  университеты - КХТИ (Карл Маркс ур., 72)

Казан  милли тикшеренү техник  университеты - КАИ ( Четаева ур., 18)

Казан  медик-фармацевтика колледжы  КДМУ ( Ф. Әмирхан пр., 16)

Казан  медицина  колледжы  (Х. Мавлютов ур., 34)

Татар телен яратучыларны,  туган телне ни дәрәҗәдә яхшы белүләрен тикшерергә теләүчеләрне көтеп калабыз!

Республиканская  акция по проверке грамотности на татарском языке

Примите участие в акции "Бердәм диктант"!

23 апреля  пройдет  акция по проверке грамотности на татарском языке – «Бердәм диктант».

Акция стартует в 14.00 одновременно на всех площадках Республики Татарстан. Участники диктанта напишут отрывок из романа татарского писателя Абдрахмана Абсалямова «Белые цветы», пропагандирующего гуманизм, доброту и милосердие.

В КазГАУ текст читает Лидия Галиева, артистка Казанского татарского государственного  театра юного зрителя им. Габдуллы Кариева

Площадки проведения:

Казанский государственный медицинский университет (ул. Бутлерова, 49а)

Казанский государственный  аграрный  университет (ул. Ферма 2, 53, Актовый зал)

Казанский национальный исследовательский технологический  университет - КХТИ (ул.Карла Маркса, 72)

Казанский  национальный  исследовательский  технический  университет - КАИ (ул. Четаева, 18)

Казанский  медико-фармацевтический  колледж  КГМУ (пр. Ф. Амирхана, 16)

Казанский  медицинский  колледж  (ул. Х. Мавлютова, 34)

Приходите и пишите вместе с нами!!!

Кафедра философии и права