Укырга керүчеләр исемлегендә ничек югалып калмаска?

Кабул итү комиссиясе тәкъдимнәре.

Бакалавриатка көндезге уку формасына укырга керү процедурасы.

Керү сынаулары нәтиҗәләре буенча укырга керүчеләр исемлеге конкурс балларының суммасын киметү буенча төзелә, алар һәр керү сынавы өчен баллар суммасы буларак, шулай ук шәхси казанышлар өчен исәпләнә.

Әгәр абитуриент берничә юнәлеш (белгечлек) буенча конкурс уза икән, ул үзе өстенлекле биргән юнәлешкә (белгечлеккә) кабул итүгә тәкъдим ителәчәк.

Кабул итүнең беренче этабы. 1 августта 18:00 сәгатьтә белем алу турында документның оригиналларын (диплом яки аттестат) һәм төп конкурс урыннарына керүчеләр һәм төп конкурс урыннарына беренче этапта кабул ителергә теләүчеләр исемлегенә кертелгән затлардан гаризалар кабул итү тәмамлана.

3 августта гомуми конкурс урыннарының 80% ын тутырганчы, мәгариф турындагы документның оригиналын биргән затларны кабул итү турында приказлар чыгарыла. Шулай ук түләүле белем бирү хезмәтләре күрсәтү турындагы килешүләр буенча затлар кабул ителә, алар өчен юнәлешләргә гомуми конкурс юк.

Әгәр конкрет мисал итеп, җир төзелеше һәм кадастр әзерләү юнәлеше буенча 8 кешене кабул итү планы билгеләнсә. Беренче этапта укырга керү турындагы боерыкка 7 кеше керәчәк. Конкурс урыннары саны тутырылган урыннар санына кими. Икенче этапка 1 кеше (калган 20%) керә . Кабул итү турында боерыклар "Кабул итү" бүлегендә урнаштырылачак.

Кабул итү комиссиясе кабул итүнең беренче этабына аеруча игътибар итәргә тәкъдим итә!

Икенче этап. Кабул итү Кагыйдәләре нигезендә, 6 августта белем алу турындагы документларның оригиналларын һәм гариза кабул итү тәмамлана.

Конкурс буенча үзләре өчен өстенлекле вузга узмаган абитуриентларның 6 августка кадәр аттестатның күчермәсен аның оригиналына алыштыру мөмкинлеге бар. Шулай итеп, конкурста тагын бер тапкыр катнашу мөмкин. Әмма кабул итү планы саннары катнашучыларның нибары 20% ын тәшкил итәчәк, бу исә студентлар арасына керү мөмкинлеген шактый киметә. Бу мисалда, 8 август боерыгына документларны тапшыручылар исемлеге буенча иң югары балл җыйган 1 абитуриент кына барачак.

Көн саен укырга керүчеләр исемлеге буенча үз рейтингыңны күзәтеп торырга кирәк. Һәр көн үзгәрешләр булырга мөмкин!!!

Казан ДАУ керү мөмкинлегеңне арттыру өчен 2019 елның 26 июленә кадәр кызыксындырган өч юнәлешкә (белгечлек) гариза бирергә Сез хокуклы:

- бюджет нигезендә көндезге уку формасына 3 юнәлеш;

- коммерция нигезендә көндезге уку формасына 3 юнәлеш;

- бюджет нигезендә читтән торып уку формасына 3 юнәлеш;

- коммерция нигезендә читтән торып уку формасына 3 юнәлеш.

Сез, кирәк булган очракта, 1 августка кадәр өстенлекле юнәлешне үзгәртергә, сезнең рейтинг югарырак булган юнәлешкә кабул итәргә ризалык бирә аласыз.

Теләгән очракта, Казан ДАУ укуның беренче семестрыннан соң бер юнәлештән икенчесенә күчәргә мөмкин.

Әгәр сез түләүле укырга карар кылдыгыз һәм сезнең коммерция нигезенә керү өчен гаризагыз бар икән, Сезгә кабул итү комиссиясенә каб.№1 документлар кабул итү турындагы Расписка белән килергә кирәк. Бухгалтериядә түләүле белем бирү хезмәтләре күрсәтү турында килешү төзергә (Казан ш., К. Маркс ур., 65). Килешү төзегәннән соң, беренче ел уку өчен түләргә кирәк. Моны теләсә кайсы банкта башкарып була. Белем бирү хезмәтләре күрсәтү Кагыйдәләре нигезендә, белем бирү хезмәтләре өчен түләү бер үк вакытта 1 уку елына (курс) яки өлешләргә бүлеп - елына 2 тапкыр 50% (һәр семестр өчен) башкарыла.

Белем алу турындагы документның оригиналын тапшырмаган, шулай ук күрсәтелгән оригиналны кире алган затлар конкурстан төшеп кала һәм кабул итүдән баш тартучылар буларак карала.

Әгәр сездә сораулар калды икән, аларга җавапны "Сораулар һәм җаваплар" бүлегендә карый аласыз, һәм түбәндәге телефоннар буенча:

• (843) 236-66-71,
  • (843) 567-46-30,
  • 8927-249-52-00.

420015, Казан шәһәре, К. Маркс ур., 65 йорт, каб. №1.

Дүшәмбе-җомга сәг. 8:00 дән 16:00 гә кадәр (12:50-13:30 төшке аш)

Шимбә сәг. 8:00 дән 12:00 гә кадәр төшке ашсыз.

Беренче курска кабул итү турында гариза, шулай ук кирәкле документлар почта аша җибәрелгән булырга мөмкин.

Барлык абитуриентларга 2019 елда югары уку йорты студенты булырга телибез!