Россиянең яшь галимнәре һәм югары уку йортлары студентлары өчен иң яхшы фәнни эшләр өчен премияләр белән Россия фәннәр академиясенең медальләрен алу өчен конкурс

Казан ДАУ яшь галимнәр советы -  Совет молодых ученых Казанского ГАУ

Россия фәннәр академиясе Россиянең яшь галимнәре һәм югары уку йортлары студентлары өчен иң яхшы фәнни эшләре өчен премияләр белән Россия Фәннәр академиясе медальләренә конкурс игълан итә.

Талантлы яшь тикшеренүчеләрне ачыклау һәм аларга ярдәм итү, аларны профессиональ үстерүгә ярдәм итү, Россиянең яшь галимнәрен һәм югары уку йортлары студентларын фәнни тикшеренүләр үткәрүдә иҗади активлыгын арттыру максатларында Россия фәннәр академиясе ел саен иң яхшы фәнни эшләре өчен Россиянең һәр яшь галименә 50000 сум күләмендә премия белән 21 медаль һәм Россиянең югары уку йортларының һәр студентына 25000 сум күләмендә премия белән 21 медаль тапшыра.

РФА эксперт комиссияләренең эш нәтиҗәләре буенча РФА президиумы яшь галимнәр өчен дә, студентлар өчен дә премияләр белән медальләр санын арттырырга хокуклы.

Россия фәннәр академиясе медальләрен алу конкурсы түбәндәге төп юнәлешләр буенча үткәрелә:

1. Математика
  2. Гомуми физика һәм астрономия
  3. Атом физикасы
  4. Энергетиканың физик-техник проблемалары
  5. Машина төзелеше, механика һәм идарә итү процесслары проблемалары
  6. Информатика, исәпләү техникасы һәм автоматлаштыру
  7. Гомуми һәм техник химия
  8. Органик булмаган материаллар технологиясе һәм физикохимия
  9. Физика-химия биологиясе
  10. Гомуми биология
  11. Физиология
  12. Геология, геофизика, геохимия һәм тау фәннәре
  13. Океанология, атмосфера физикасы, география
  14. Тарих
  15. Фәлсәфә, социология, психология һәм хокук
  16. Икътисад
  17. Дөнья икътисады һәм халыкара мөнәсәбәтләр
  18. Әдәбият һәм тел
  19. Фәнни һәм гамәли әһәмияттәге приборлар, методикалар, технологияләр һәм яңа фәнни-техник продукция эшләү яки булдыру
  20. Медицина
  21.  Агросәнәгать комплексы

Россия фәннәр академиясенең яшь галимнәре һәм Россия югары уку йортлары студентлары өчен премияләр белән медальләр алу өчен яшь галимнәр яки студентлар, шулай ук аларның коллективлары тарафыннан башкарылган фәнни эшләр кабул ителә (өч кешедән дә артык түгел), өстәвенә, яшь галимнәр яки студентлар тарафыннан мөстәкыйль башкарылган эшләр дә кабул ителә. Шулай ук өлкән коллегалары белән берлектә башкарылган эшләр дә булырга мөмкин, әгәр дә бу эшкә яшь галимнәр яки студентлар тарафыннан иҗади өлеш кертү шактый зур булса. Өлкән коллегалар конкурста катнашмый.

Конкурста һәр җиңүчегә медаль һәм лауреат дипломы, күкрәк билгесе тапшырыла һәм премия бирелә.

Конкурста җиңүче күмәк эш авторларына премия тигез өлешләрдә бирелә.

2019 елгы Конкурска эшләр почта аша (гади почта аша, бәясен игълан итмичә, тапшыру турында хәбәрнамәсез) 2019 елның 20 сентябренә кадәр РФА фәнни яшьләр белән эшләү Комиссиясенә (119991, Мәскәү, Ленин проспекты, 32А йорт, 1707 бүлмә) җибәрелә. Тел.: +7 (926) 870-7949.

Конвертта «Яшь галимнәр һәм студентлар өчен РФА конкурсы» һәм эш тәкъдим ителә торган 21 юнәлешнең берсен һәм конкурсантларның фамилияләрен күрсәтергә.

Гариза бирү өчен түбәндәге сайтта теркәлү узарга кирәк:

Электрон версияне тутыру эшне кәгазьдә почта аша җибәрүдән азат итми.