«Президент академиясенең Җәйге кампусы» халыкара мәгариф форумының заявка кампаниясе башланды

2012 елдан Татарстан Республикасы Президенты Р. Н. Миңнеханов ярдәме белән Россия Федерациясе Президенты каршындагы Россия халык хуҗалыгы һәм дәүләт хезмәте академиясе (алга таба – Россия Федерациясе Президенты каршындагы Россия Халык хуҗалыгы һәм дәүләт хезмәте академиясе) «Президент академиясенең Җәйге кампусы» халыкара мәгариф форумын (алга таба - Кампус) уздыра.

Кампус чараларында җиде ел дәвамында 9000нән артык студент катнашты, ә кампусны тәмамлаган 1340 кеше булды. Бу-студентларның шәхси үсеше, белемнәрне гамәли куллану, хәзерге икътисади һәм социаль киңлекләр шартларында катлаулы бурычларны хәл итү максаты булып тора торган үзенчәлекле яшьләр проекты. Кампусның мөһим үзенчәлеге - төрле тармак экспертлары һәм Россиянең һәм чит илләрнең эре оешмалары белгечләре белән турыдан-туры аралашу мөмкинлеге булу.

Бу елда Кампус 2019 елның 11-24 июлендә Татарстан Республикасының Иннополис шәһәрендә узачак. Кампуста 220 студент катнашачак, шул исәптән Татарстан Республикасының 80 студенты (шуларның 15е-чит ил студенты). 2019 елгы кампус темасы: «Innovations and Trends».

Татарстан Республикасы делегациясен кампуска формалаштыру өчен «Татарстан Республикасының Иҗади яшьләр академиясе» Региональ иҗтимагый оешмасы кампусның республика этабын үткәрә.

Кампуста катнашу өчен кандидатларны сайлап алу конкурсының 3 этабы күздә тотыла.

Беренче этап – анкеталаштыру. Анкетаны кампусның республика этабы сайтында түбәндәге адрес буенча тутырырга кирәк: www.atmrt.ru/campus «гариза бирү» сылтамасына кереп.

Икенче этап-сәясәт, икътисад, халыкара мөнәсәбәтләр өлкәсендә махсус дисциплиналарны белү, шулай ук инглиз телен белү буенча гомуми эрудианлыкка әңгәмә. Сынау әңгәмәсен уздыру нәтиҗәләре буенча Конкурс комиссиясе кампусның республика этабында катнашу өчен 120 кешедән торган кандидатлар исемлеген формалаштыра.

Өченче этап - Россия Федерациясе Президенты каршындагы Россия Халык хуҗалыгы һәм дәүләт хезмәте академиясе вәкилләре катнашында дистанцион сайлап алу процедуралары.

Хәбәр итәбез, 2019 елның 1 апрелендә «Президент академиясенең Җәйге кампусы" VIII Халыкара белем бирү форумының республика этабының заявка кампаниясенә старт бирелде, ул 2019 елның 5 маена кадәр дәвам итәчәк. Катнашырга чакырабыз!