Казан ДАУ ректорының белем көне белән котлавы!

Кадерле укытучылар, хезмәткәрләр һәм студентлар!

Белем көне һәм яңа уку елы башлану белән чын күңелдән тәбрик итәм! Бу һәрберебез өчен үзенчәлекле бәйрәм: шатлыклы һәм дулкынландыргыч. Матур традиция буенча бу көн – яхшы башлангычлар, укытучылар өчен – яңа уку елы башлану һәм һөнәри казанышлар, студентлар өчен - яңа белемнәр алу юлын башлау символы булды.

Аеруча беренче курс студентларын котлыйсы килә! Бердәм дәүләт имтиханнары һәм дулкынлану вакыты артта калды. Сез Казан дәүләт аграр университетына укырга кереп, дөрес юл сайлагансыз. Биредә сезне яңа, мөстәкыйль, олы тормыш көтә. Укуда, иҗтимагый, мәдәни, спорт тормышында яхшы нәтиҗәләргә ирешү өчен, сез бөтен көчегезне куячаксыз дип уйлыйм. Россиянең һәм Татарстан Республикасының заманча АПКсына максатчан һәм белемле кешеләр кирәк, һәм нәкъ менә сезгә җәмгыять һәм дәүләт үз өметләрен баглый. Күп кенә буын чыгарылыш укучылары университетның дипломы белән горурлана, ә без, үз чиратыбызда, чыгарылыш укучылары белән горурланабыз, алар арасында Татарстан Республикасының Беренче Президенты М. Ш. Шәймиев һәм Татарстан Республикасының хәзерге Президенты Р. Н. Миңнеханов бар. Сезнең дә күбегез үз исемнәрегезне безнең уку йорты тарихында калдырыр дип ышанам.

Профессор-укытучылар составын һәм университет хезмәткәрләрен чын күңелдән котлыйсым килә! Сезнең бай педагогик тәҗрибәгез, һөнәри осталыгыгыз, зур хезмәтегез һәм үз эшегезгә мәхәббәт Татарстаныбызның югары квалификацияле кадрлары һәм рухи бай гражданнары формалаштыруга керткән өлешегезне сизелерлек дәрәҗәдә билгели.

Барлык студентларга, аспирантларга, укытучыларга һәм хезмәткәрләргә ныклы сәламәтлек, гаилә бәхете, тугры көрәштәшләр һәм дуслар, иҗади уңышлар, фәнни ачышлар телим! Яңа уку елы нәтиҗәле эшкә бай булсын, иҗат белән тулы булсын һәм безнең университет өчен уңышлы булсын!