Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 74 еллыгы белән котлау

Кадерле ветераннар, хөрмәтле коллегалар һәм студентлар!

Сезне якынлашып килүче бәйрәм, Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 74 еллыгы белән котлыйм. Безнең барыбыз өчен дә бу изге бәйрәм. Ул кешелек тарихында иң авыр сугышларның берсе. Нәкъ менә халкыбызның зур ихтыяр көче, совет солдатлары һәм офицерлары рухының батырлыгы илебезне фашизмнан коткарды. Җиңү бәясе бик югары – ул дистәләгән миллион тормыш.

Бу геройлар – исемсез һәм танылган геройлар - һәрвакыт безнең белән. Алар турында хәтер һәр гаиләдә исән, буыннан буынга тапшырыла. Әтиләребез, бабаларыюыз, барлык плацдармаларда һәм биеклектә, диңгездә, корыда, тылда, иң зур сугышларда көтеп алынган Җиңү көнен бөтен көче белән якынайттылар.

Безнең Казан дәүләт аграр университеты тарихының горурлыгы булып аның укучылары һәм укытучылары тора, алар сугышның беренче көннәрендә фронтка киткән, сугыш кырларында тиңдәшсез батырлык күрсәткән, сугышларда Ватаныбызның көчен һәм фидакарьлеген данлаган, Ватаныбызның куәтле оборона щитын төзегән һәм ныгыткан. Алар арасында ректор Анисимов А. А., Советлар Союзы Геройлары Г. Н. Шәмсетдинов һәм В. А. Григорьев, Кызыл Байрак, Кызыл Йолдыз һәм Ватан сугышы орденнары белән бүләкләнгән: Җиһаншин А. А., Колесов М. А., Садретдинов Ш. Г., Гатин М. Г. һәм башкалар.

Кадерле ветераннар! Сез һәрвакыт безгә үрнәк. Безнең өчен Сез батырлык үрнәге. Сез тормышның кадерен белергә, мәхәббәт һәм дуслыкны сакларга, үз халкыбызны һәм туган илебезне сакларга кирәклеген күрсәттегез.

Безнең университетның күп санлы коллективы исеменнән, безнең студентлар һәм аспирантлар исеменнән Сезне Ватан сугышында Җиңүнең 74 еллыгы белән котларга рөхсәт итегез.

Чын күңелдән сезгә бәхет, ныклы сәламәтлек телим!

Бәйрәм белән, Бөек Җиңү көне белән!

Ихтирам белән, Ректор Вәлиев А. Р.