Яшь галимнәр Советы утырышы

2019 елның 3 октябрендә Казан ДАУ яшь галимнәр Советының чираттагы җыелышы узды. Утырышта фәнни-инновацион эшчәнлек белән идарә итү башлыгы Кәлимуллин Марат Нәҗип улы, фәнни-инновацион эшчәнлек белән идарә итү башлыгы урынбасары Мөхәммәтшин Илшат Сөләйман улы, Казан ДАУ яшь галимнәр Советы рәисе Сафиуллин Нияз Азат улы, университет Советы әгъзалары һәм аспирантлары катнашты.

Совет үсеше өчен мөһим булган карарлар кабул ителде:

1. Советның айлык җыелышларын үткәрү графигын һәм планын формалаштырырга. Җаваплы - Советның рәисе Сафиуллин Нияз Азат улы.
  2. Совет эшчәнлеге турында оператив мәгълүмат бирү өчен факультетлар һәм институтлар буенча көндезге аспирантлар һәм аларның җитәкчеләре исемлеген формалаштырырга. Җаваплы - факультетлар һәм институтлар буенча Совет әгъзалары.
  3. Совет чараларында катнашу өчен аспирантларны стимуллаштыру буенча тәкъдимнәр кертү. Җаваплы - факультетлар һәм институтлар буенча Совет әгъзалары.
  4. План кабул итү һәм тәкъдимнәр буенча фикер алышу өчен киләсе атнада Совет әгъзалары утырышы үткәрергә.