«Икътисадның аграр секторында кадрлар потенциалын үстерү перспективалары» түгәрәк өстәле һәм вакансияләр ярминкәсе

2019 елның 29 мартында «Икътисадның аграр секторында кадрлар потенциалын үстерү перспективалары» темасына түгәрәк өстәл һәм Казан дәүләт аграр университеты тарафыннан оештырылган вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды. Анда Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, Татарстан Республикасы Тукай һәм Минзәлә районнары башкарма комитеты, авыл хуҗалыгы оешмалары һәм агробизнес җитәкчеләре катнашты. Түгәрәк өстәл эшендә Агросила АҖ, АК БАРС ХК, «Продпрограмма» АПК ҖЧҖ, «АгрТрансПорт» ҖЧҖ, «Федераль кадастр палатасы» ФДБУ, Рацин АҖ, «ТАТАРАГРОЛИЗИНГ» АҖ, РИВЦ АҖ һәм башкалар катнашты.

Казан дәүләт аграр университеты ректоры А. Р. Вәлиевнең сәламләү сүзендә түгәрәк өстәл формасында вакансияләр ярминкәсен үткәрүнең яңа форматына аерым игътибар бирелде.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының беренче урынбасары Титов Николай Леонидович, үз чыгышында республика агросәнәгать комплексында эшләргә теләүчеләр һәм эш сайлап алучылар өчен дәүләт ярдәме чараларына зур игътибар бирде. Ул катнашучыларның сорауларына җентекләп җавап бирде, үз тәҗрибәсе белән уртаклашты.

Конкрет авыл хуҗалыгы предприятиеләре җавап биргән түгәрәк өстәлләр эше бик нәтиҗәле узды. Мондый форматтагы катнашучыларның барысы да бик ошады. Әлеге эшне дәвам итү теләге әйтелде.