26-27 мартта Казан дәүләт аграр университетында агрономия факультетының 100 еллыгына багышланган «Студенческая наука – аграрному производству» 77 нче студентлар фәнни конференциясе узачак.

Конференциядә түбәндәге юнәлешләр буенча секцияләр эше каралган:

- Гомуми игенчелек, үсемлекләрне саклау һәм селекция

- үсемлекчелек һәм җиләк-җимеш үстерү

- агрохимия һәм туфрак

- җир төзелеше һәм кадастрлар

- биотехнологияләр, терлекчелек һәм химия

- агробизнеста машиналар һәм җиһазлар

- машиналарны һәм җайланмаларны эксплуатацияләү

- физика һәм математика

- техносфера куркынычсызлыгы

- техник сервисның технологиясе һәм оештыру

- гомуминженер фәннәр

- тракторлар, автомобильләр һәм энергетика җайланмалары

- физик культура теориясе һәм физиологик нигезләр

- урман хуҗалыгы, урман культуралары һәм урманомелиорация

- урман тармагы икътисады һәм таксациясе

- экология һәм табигатьтән файдалану

- икътисад һәм мәгълүмати технологияләр

- авыл хуҗалыгы җитештерүе белән идарә итү

- авыл хуҗалыгы җитештерүен оештыру

- дәүләт һәм муниципаль идарә

- бухгалтерлык исәбе һәм аудит

- финанслар һәм кредит

- социаль-гуманитар фәннәр

Конференция эше 26-27 мартта түбәндәге адреслар буенча 10.00 сәг. башлана:

-      икътисад һәм мәгълүмат технологияләре; авыл хуҗалыгы җитештерүе белән идарә итү; авыл хуҗалыгы җитештерүен оештыру; дәүләт һәм муниципаль идарә; бухгалтерлык исәбе һәм аудит; финанслар һәм кредит; социаль-гуманитар фәннәр – Казан ДАУның төп корпусында (Казан, К. Маркс ур., 65).

-      гомуми игенчелек, үсемлекләрне саклау һәм селекция; үсемлекчелек һәм җимеш үстерү; агрохимия һәм туфрак; җир төзелеше һәм кадастр; биотехнологияләр, терлекчелек һәм химия – агрономия факультеты бинасында (Ферма-2).

-      агробизнеста машиналар һәм җиһазлар; машиналарны һәм җайланмаларны эксплуатацияләү; физика һәм математика; техносфера куркынычсызлыгы; техник сервис технологиясе һәм оештыру; гомуминженер фәннәр; тракторлар, автомобильләр һәм энергетика җайланмалары; физиологик нигезләр һәм физик культура теориясе – механикалаштыру һәм техник сервис институты бинасында (Ферма-2).

-      Урман хуҗалыгы, урман культуралары һәм урманомелиорацияс; урман тармагын таксациясе һәм икътисады; экология һәм табигатьтән файдалану – урман хуҗалыгы һәм экология факультеты бинасында (Дәрвишләр бистәсе, Главная ур, 69).