Өлкәннәр декадасы

Ел саен без Татарстанда «Өлкәннәр декадасын» билгеләп үтәбез. Казан аграр университеты ветераннарының иҗтимагый тормыштан читтә калмавы безне сөендерә.

Декада өлкән яшьтәге гражданнарга игътибар һәм кайгыртуга, аларның яшьләренә хөрмәт һәм хезмәтләре өчен рәхмәт белдерүгә юнәлтелгән чараларга бай булды.

Театрларга, музейларга, концентрларга бушлай килү - безнең хөрмәтле кешеләребез өчен мәдәни-күңел ачу программаларының бер өлеше генә.

Чаралар исемлеге:

- Эшләмәүче пенсионерларга бюджеттан тыш акчалар хисабына һәр кешегә 500 сум күләмендә матди ярдәм бирү.

- «Виноград үстерүче көне» бәйрәме. Табигать бүләкләре ярминкәсе. Ярминкәгә Вахитов районы ветераннар советы әгъзалары һәм Казан дәүләт аграр университеты ветераннары килде.

- "Актив озын гомер". Казан дәүләт аграр университеты ветераннарының кул эшләре күргәзмәсе. Сату (Казан ярминкәсе).

- Сатудан кергән акчаларга «Республика балалар йорты» нда (Ю. Фучик ур., 73) балалар өчен памперслар тапшыру (Ю. Фучик ур., 73).

- Вахитов һәм Идел Буе районнары ветераннарына багышланган шәһәр тантаналы чарасы. Бәйрәм концерты. Казан ДАУ ветераннары иҗаты күргәзмәсе. (В. И. Ленин ис. шәһәр мәдәният йорты).

- "Мәхәббәткә рәхмәт" концерты. Р. Галиев театры (Татар дәүләт филармониясе).

- "Сияние» Гала-концерты (Татар дәүләт филармониясе).

- Халыкара өлкәннәр көненә карата телефоннан котлау сүзләре.

- Ялгыз пенсионерларга 500 сум күләмендә матди ярдәм (6 кеше).

- Аз керемле пенсионерларга дару препаратлары бәясен компенсацияләү. (Казан ДАУ профсоюз комитеты).

- Пенсионерлар өчен фотосессия.

Казан ДАУ ветераннар Советы Рәисе Сибгатуллина С. С.

Озын гомерлеләр

Сәмитова Н.М. (90 яшь), Фәхретдинова В. Ш.( 90 яшь), Черницына Т. Г. (93 яшь).

Шагунова В.Н. (96 яшь)

Шаһиәхмәтов С. Н. (93 яшь)

Борисова Н.Л. (97 яшь)

Ермаков Ф.Х. (91 яшь)