Казан дәүләт аграр университетында белем көне

Бүген, күркәм традиция буенча, Казан ДАУ белем көне узды.

Анда университет җитәкчелеге, мактаулы кунаклар - Татарстан Республикасы Премьер - министры урынбасары-Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры М.Г. Әхмәтов, республиканың алдынгы агрохолдинглары җитәкчеләре, университет укытучылары һәм хезмәткәрләре катнашты. Төп катнашучылар, әлбәттә, беренче курс студентлары булды.

Чараны Казан ДАУ ректоры А. Р. Вәлиев ачты. Үзенең сәламләү сүзендә ул барысын да белем көне белән котлады һәм беренче курс студентларына Казан ДАУ сайлаганнары өчен рәхмәт белдерде.

Ул аларны тырыш хезмәткә һәм укуга чакырды, авыл хуҗалыгының заманча характерын билгеләп үтте, анда робот техникасыннан алып ясалма интеллектка кадәр иң соңгы технологияләр бар, ул иң алдынгы белемнәргә ия булу мөһимлеген күрсәтте. Вәлиев А. Р. университетның югары квалификацияле профессор-укытучылар составы һәм студентларга бу белемнәрне һәм технологияләрне үзләштерүдә ярдәм итәчәк заманча җиһазлар булуын ассызыклады. Соңыннан ул белем көнендә катнашучы мөхтәрәм кунакларга рәхмәт белдерде, алар белән уңышлы хезмәттәшлек итүләрен билгеләп үтте һәм барлык укытучыларны һәм хезмәткәрләрне уку елы башлану белән котлады.

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык - төлек министры Әхмәтов М.Г. барысын да белем көне белән котлады һәм Татарстанда ике авыл хуҗалыгы югары уку йорты - Казан ДАУ һәм КДВМА булуын билгеләп үтте. Алар Татарстан Республикасы аграр секторын югары квалификацияле кадрлар, фән һәм инновацияләр белән тәэмин итә торган ике локомотив булуын билгеләп үтте. Соңыннан Әхмәтов М.Г. Казан ДАУ студентларына һәм укытучыларына Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы исеменнән мактау грамоталары һәм рәхмәт хатлары тапшырды.

Яңа уку елы белән котлап һәм уңышлар теләп, «Сервис-Агро» ҖЧҖ урынбасары Гатина А. И., «Нармонка» агрофирмасы ҖЧҖ директоры Солягин О. Г., «Агрокөч» АҖ персоналы белән эшләү идарәсе начальнигы Равзиева Г. М. чыгыш ясадылар.

Белем көне белән котлап, факультетлар деканнары һәм институт директорлары: Сержанов И. М., Яхин С. М., Мингазетдинов М. М., Пухачева Л. Ю. чыгыш ясадылар.

Белем көненә багышланган тантаналы чара ахырында студент Илдар Шәрәпов Казан ДАУ гимнын башкарды.