Казан дәүләт аграр университетының чит ил студентлары Төркмәнстан хөкүмәт делегациясе белән очрашуда актив катнаштылар

2019 елның 22 июнендә Идел буе спорт һәм туризм академиясендә Казан дәүләт аграр университеты һәм башка Казан югары уку йортлары студентлары (Төрекмәнстан гражданнары) Төрекмәнстан мәгариф министры белән очрашты. Ул дөньяның алдынгы вузларында белем алуның роле артуын ассызыклады. Чара барышында иң яхшы студентларга - Төрекмәнстан гражданнарына, шул исәптән Казан ДАУ укучы студентларга да бүләкләр тапшырылды.

23 июньдә Казан ДАУ чит ил студентлары Г. Камал исемендәге Татар дәүләт академия театрында бәйрәм концертында булдылар. Тамашачыларга Төркмәнстан җырчылары һәм биючеләре, шулай ук Татарстан Республикасы ансамбле номерлары тәкъдим ителде. Алкышлар буенча фикер йөрткәндә, чит ил студентлары артистларның чыгышларын югары бәяләде.