Студентлар, аспирантлар һәм яшь галимнәр арасында иң яхшы фәнни эш буенча Бөтенроссия конкурсының икенче туры нәтиҗәләре

2019 елның 18 апрелендә Казан ДАУ Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының Идел буе федераль округы буенча югары уку йортлары студентлары, аспирантлары һәм яшь галимнәре өчен аспирантлар һәм яшь галимнәр арасында иң яхшы фәнни эшкә Бөтенроссия конкурсының икенче туры узды. Конкурсның номинацияләре: «Икътисад һәм Менеджмент» — студентлар өчен, «Икътисадый фәннәр» - аспирантлар һәм яшь галимнәр өчен (28 яшькә кадәр). Эксперт комиссиясе әгъзалары арасында Казан дәүләт аграр университетының яшь галимнәр Советы Рәисе Сафиуллин Нияз Азат улы да бар иде.

Икенче тур нәтиҗәләре буенча иң күп балл җыйган конкурста катнашучылар Бөтенроссия конкурсының III этабына җибәрелә.

"Менеджмент» номинациясендә иң яхшылар:

1. Женкин Дмитрий Павлович. Банкротлык һөҗүмен анализлау һәм профилактикалау буенча гибрид методиканы эшләү һәм гамәлдәге инструментлар белән чагыштыру. Самара ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.
  2. Зарипова Әлфия Рәшит кызы. Башкортстан Республикасында умартачылык традицион тармагының стратегик үсеше. Башкорт ДАУ Федераль дәүләт бюджет учреждениесе.
  3. Каменева Анастасия Владимировна. Авыл хуҗалыгы оешмасын диверсификацияләү стратегиясе. Пенза ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.
  4. Николаев Артем Юрьевич. Хуҗалык итүнең кече рәвешләрендә рапс җитештерү һәм эшкәртү мисалында Татарстан Республикасында агробизнесны үстерү белән идарә итү. Казан ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.
  5. Ледяев Тимур Бахтиёрович. Цифр технологияләре нигезендә үсемлекчелектә җитештерү чыгымнары белән идарә итү. Н. И. Вавилов исемендәге Саратов ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.

"Икътисад» номинациясендә җиңү яулады:

1. Зубавленко Александр Ивановна. Импортны алыштыру һәм макроикътисади тотрыксызлык шартларында Саратов өлкәсе АПКның тышкы икътисадый эшчәнлеген камилләштерүнең өстенлекле юнәлешләре. Н. И. Вавилов исемендәге Саратов ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.
  2. Корсун Виктория Николаевна. ЕАЭС әгъзалары булган илләрнең авыл хуҗалыгы товарлары җитештерүчеләре өчен электрон сәүдә мәйданчыгы концепциясен эшләү. Оренбург ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.
  3. Проваторова Анна Владимировна. Пермь краеның Лысьвен муниципаль районы ҖЧҖ «Партнер» сарык комплексын төзүгә инвестицияләрнең нәтиҗәлелеген нигезләү. Пермь ГАТУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.
  4. Прохорова Юлия Алексеевна. Агрокорпорациянең базар бәясен бәяләү. Пенза ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.
  5. Рязанова Юлия Николаевна. ТР Биектау районы «Бөреле» АҖ мисалында биологик активларның бухгалтерлык исәбен җайлаштыру. Казан ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.

"Икътисадый фәннәр» номинациясендә җиңүчеләр:

1. Павлова Елена Николаевна. Авыл хуҗалыгы оешмаларының инновацион активлыгын бәяләүнең методик алымнары. Н. И. Вавилов исемендәге Саратов ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.
  2. Провидонова Наталья Владимировна. Үсемлекчелектә фәнни-техник потенциалны үстерү механизмын формалаштыру. Н. И. Вавилов исемендәге Саратов ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.
  3. Сәлахетдинова Эльвира Ренат Кызы. Оешмаларда кадрлар аудиты методик инструментариен эшләү. Казан ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ.

Барлык җиңүчеләрне котлыйбыз һәм май аенда Саратов шәһәрендә Н. И. Вавилов исемендәге Саратов ДАУ югары һөнәри белем бирү ФДБМУ базасында узачак Бөтенроссия конкурсының 3нче этабында уңышлар телибез.