10 октябрьдә Казан ДАУ урман хуҗалыгында җитәкче хезмәткәрләренең һәм белгечләренең квалификациясен күтәрү буенча Бөтенроссия институты белән хезмәттәшлек турында Килешүгә кул куйды

Институт өстәмә һәм урта һөнәри белем бирү өлкәсендә методик үзәк булып тора. Институт укытучылары тарафыннан 175 дәреслек һәм уку әсбаплары, «өлкәннәрне укыту» инновацион алымнарына нигезләнгән 75 методик эшләнмә чыгарылган.

Институтның икътисад өлкәсендә, дәүләт һәм хуҗалык өлкәсендә урманнар белән идарә итү өлкәсендә, урман законнары өлкәсендә фәнни тикшеренүләре Россиядә генә түгел, ә чит илләрдә дә танылды. Милли урман сәясәте принципларын һәм урманнарга дәүләт идарәсе системаларын эшләү аеруча әһәмиятле булып тора.

Институт Европада өстәмә урман белеме оешмалары челтәренә керә, дәүләтара программалар һәм Бөтендөнья банкы, БМО ФАО, Финляндия, Швеция, Германия, БДБ илләре, Балтыйк буе дәүләтләре белән ике яклы килешүләр нигезендә урман белеме һәм урман фәне өлкәсендә хезмәттәшлек итә.

Килешү предметы булып Татарстан Республикасында урманнар белән дәүләт һәм хуҗалык идарәсен кадрлар белән тәэмин итү өчен әзерлек, яңадан әзерләү һәм квалификация күтәрү өлкәсендә хезмәттәшлек тора.