Пистолеттан ату ярышлары

2019 елның 4 апрелендә Татарстан Республикасы ДОСААФ тирында Казан шәһәренең куркынычсызлык студентлар хезмәтләре һәм студентлар ДНД арасында ел саен үткәрелә Торган I пистолеттан ату ярышлары узды. Ярышлар ирекле халык дружиналарын популярлаштыру һәм үстерү максатыннан үткәрелә. Ярышларны оештыручылар һәм аның җитәкчеләре-Татарстан Республикасы ДОСААФ төбәк иҗтимагый оешмасы, «КУРС» ирекле халык дружинасы, балалар һәм яшьләр эшләре комитеты, «КУРС» ТР ДОСААФ төбәк иҗтимагый оешмасы.

Ярышлар өч этап буенча узды. Беренче «уйлаучы» исемеле, атучыларның бурычы читтән атып 5әр мишень һәм 2 метрик мишень белән ату вакытында мөмкин кадәр күбрәк балл җыю иде. Икенче этап – “тычкан ауы" - мөмкин кадәр тизрәк узып, максималь рәвештә тиз билгеләнгән мишеньнәргә эләгергә. Йомгаклау этабы «Дуэль» исеме астында - өченче этап булды, анда башлангыч нигезләмә мишеньнәргә арт белән басып коралдан ату.

Ярышлар нәтиҗәләре буенча Казан дәүләт аграр университетының «чик буе " студентлар куркынычсызлыгы хезмәте хезмәткәрләре ел саен уздырыла торган беренче пистолет ярышларында III дәрәҗә диплом белән бүләкләнделәр.

Шулай ук шәхси зачетта иң яхшы атучылар ачыкланды. Ул ИМиТС студенты Осипов Тимур булып чыкты.