Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы югары уку йортларының студентлары, аспирантлары һәм яшь галимнәре арасында иң яхшы фәнни эш буенча Бөтенроссия конкурсының III этабы җиңүчеләрен котлыйбыз

2019 елның 22 маенда Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы югары уку йортларының студентлары, аспирантлары һәм яшь галимнәре арасында иң яхшы фәнни эшкә Бөтенроссия конкурсының III этабы узды. Ул юнәлешләргә бәйле рәвештә Россиянең төрле төбәкләрендә узды. Безнең студентлар һәм яшь галимнәр анда иң актив катнаштылар һәм призлы урыннар яуладылар. Шулай итеп, җир төзелеше һәм кадастрлар буенча конкурс җир төзелеше буенча Дәүләт университетында узды һәм башка конкурсантлар арасында Казан дәүләт аграр университетының магистранты Шәрәфиева Айгөл Марат кызы җиңүче булды (фәнни җитәкче: Сабирҗанов Алмаз Мансур улы).

Икътисад, менеджмент, икътисад фәннәре юнәлешләре буенча Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы югары уку йортларының студентлары, аспирантлары һәм яшь галимнәре арасында иң яхшы фәнни эшкә Бөтенроссия конкурсының III этабы Ставрополь дәүләт аграр университетында узды. "Менеджмент» номинациясендә Казан дәүләт аграр университетының икътисад Институтының 3 курс бакалавр Николаев Артем Юрьевич җиңүче булды (фәнни җитәкче: Михайлова Лилия Валерик кызы).

Җиңүчеләрне һәм аларның фәнни җитәкчеләрен котлыйбыз!