Авыл хуҗалыгы предприятиесе идарәсе кафедрасының һөнәри юнәлеш бирү эшчәнлеге

Кафедраның өлкән укытучысы Сафиуллин Нияз Азат улы «Дәүләт һәм муниципаль идарә» юнәлеше буенча беренче курс студентлары белән берлектә һөнәри юнәлеш бирү эшчәнлеге белән Баулы шәһәренең Ю. А. Гагарин исемендәге 3 нче урта мәктәбендә һәм Бөгелмә аграр көллиятендә булдылар. Нияз Азат улы кызыклы һәм интерактив формада Казан дәүләт аграр университеты турында сөйләде. Аның презентациясенә югары уку йортының тарихы, белем бирү программалары юнәлешләре, 2019 елга укырга керү баллары, студентлар тормышы һәм алдагы ачык ишекләр көннәре кертелгән иде.

Ул «Дәүләт һәм муниципаль идарә» юнәлешенә аерым игътибар бирде. Бу юнәлештә керү баллы вузның башка юнәлешләренә караганда югарырак, ә кабул итү кампаниясе нәтиҗәләре буенча конкурс калганнар белән чагыштырганда рекордлы булды. Беренче курс студентлары ДМУда укуның шәхси тәҗрибәләре белән уртаклаштылар. Алар өч ай дәвамында укытуда катнашкан проектлар, вуз тулай торагында яшәү шартлары һәм студентлар тормышы турында сөйләделәр. Чыгыш дәвамында укучылар һәм көллият студентлары анкеталар тутырдылар, чыгыш ясаучыларга сораулар бирделәр һәм югары уку йортына керү шартлары белән кызыксындылар.

Сәфәр Ветеринария академиясе укытучылары һәм Россия авыл яшьләре берлеге вәкилләре тарафыннан оештырылды.