Фәнни-эксперт советының киңәйтелгән утырышы

2019 елның 29 мартында Татарстан Республикасы Фәннәр Академиясенең яшь һәм специалистлар Советы, Россия Фәннәр академиясенең Казан фәнни үзәге, Татарстан Республикасы югары уку йортлары вәкилләре һәм предприятие һәм оешмаларның яшьләр берлеге вәкилләре катнашында "2015-2020 елларга Татарстан Республикасында талантлар белән Стратегик идарә итү" дәүләт программасының Фәнни-эксперт советының киңәйтелгән утырышы узды. Көн тәртибендә дәүләт программасы һәм аның операторы "Талантлар Университеты"КБАО тарафыннан яшь галимнәргә ярдәм итү чарасы буенча фикер алышу булды. Бу грантлар, субсидия бирү фәнни публикацияләр базасында Scopus һәм WoS мәгълүматлар, түләү фәнни стажировка кагыла. Болар барысы да әлеге дәүләт программасы инструментларын кулланганда мөмкин.

Казан ДАУ исеменнән утырыш эшендә НЭС әгъзасы, фәлсәфә һәм хокук кафедрасы мөдире Нәҗметдинова Ф. Т. һәм Казан ДАУ яшь галимнәр советы рәисе Н.А. Сафиуллин катнаштылар.