Сәләтле балалар һәм яшьләр белән эшләү системасы мәсьәләләре буенча Семинар

28 май көнне КФУда сәләтле һәм талантлы балалар һәм яшьләр белән эшләү системасы мәсьәләләре буенча Семинар узды, анда безнең университет укытучылары (Ф. Т. Нәҗметдинова) катнашты. Семинарны Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов кушуы буенча Талантлар Университеты оештырды.

Семинар программасында пленар сессия булды, анда катнашучылар сәләтле балаларны һәм яшьләрне ачыклау, үстерү, аларга ярдәм итү һәм ныгыту мәсьәләләре буенча алдынгы федераль практика турында фикер алыштылар.

Семинарда спикерлар:

- Е. В. Шмелева - «Сәләт һәм уңыш» белем бирү фонды җитәкчесе (Сочи шәһәре)

- А. Г. Комиссаров – «Россия-мөмкинлекләр иле» генераль директоры

- Д. И. Земцов - со-руководитель рабочей группы Дорожной карты «Кружковое движение Национальной технологической инициативы», Ерак Көнчыгыш федераль университетының үсеш буенча проректоры

- П. Г. Положевец - "Саклык банкы" ГАҖ «Киләчәккә өлеш» Хәйрия фондының башкарма директоры