Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы югары уку йортларының фәнни эше буенча проректорлар киңәшмәсе

2019 елның 27-28 июнендә Н. И. Вавилов исемендәге Саратов дәүләт аграр университетында Россия Авыл хуҗалыгы Министрлыгы югары уку йортларының фәнни эше буенча проректорларның Бөтенроссия семинар-киңәшмәсе уза.

Киңәшмә НО «АПК һәм балыкчылык мәгариф учреждениеләре ассоциациясе» генераль директоры Бердышев Виктор Егорович рәислегендә үткәрелә.

Кунакларны Н. И. Вавилов исемендәге Саратов дәүләт аграр университетында вакытлыча ректор вазыйфаларын башкаручы Соловьев Дмитрий Александрович, Саратов өлкәсе Хөкүмәте Рәисе урынбасары Стрельников Алексей Владимирович сәламләде.

Семинар-киңәшмә барышында агросәнәгать комплексының фәнни-техник үсеше мәсьәләләре, «Фән» милли проектын һәм 2017-2025 елларга авыл хуҗалыгын үстерүнең Федераль фәнни-техник программасын гамәлгә ашыруда аграр югары уку йортларының роле турында фикер алышалар.

Әлеге киңәшмәдә Казан ДАУ фәнни һәм халыкара эшчәнлек буенча проректоры Низамов Рөстәм Мингазиз улы тәкъдим итә.