Казан ДАУ янгын куркынычсызлыгы сигналы буенча эвакуацияләү буенча планлы өйрәнүләр тәмамлана

Казан ДАУ янгын куркынычсызлыгы сигналы буенча эвакуацияләү буенча планлы өйрәнүләр тәмамланып килә. Әлеге чара хезмәтне саклау буенча җаваплы белгеч А. А. Нурмиев һәм гражданнар оборонасы һәм гадәттән тыш хәлләр буенча штаб начальнигы Р. Р. Әхмәтҗанов тарафыннан оештырылды.

Соңгы өйрәнүләр урман хуҗалыгы һәм экология факультетында үткәрелде.

Өйрәнүләр вакытында түбәндәгеләр тикшерелде:

1. Бинада янгын килеп чыкканда хәбәр итү системасы.

2. Эвакуация маршрутларының торышы, төзеклеге һәм әзерлеге, запас чыгу урыннарының йозак ачкычларының булуы, запас чыгу урыннарының төзеклеге һәм әзерлеге.

3. Вахтерларның, бина администрациясенең янгында үзара хезмәттәшлек итүе.

4. Янгын сүндерү җайланмаларының торышы һәм әзерлеге, янгын сүндерү расчётларының әзерлеге.

5. Янгын вакытында студентларның һәм хезмәткәрләрнең үз-үзләрен тотышы.

6. Студентлар һәм хезмәткәрләрне куркынычсыз урынга тулысынча эвакуацияләү вакыты.

Өйрәнүләрдән соң нәтиҗәләр ясалды, урман хуҗалыгы һәм экология факультеты хезмәткәрләренең, укытучыларының һәм студентларының эвакуациягә яхшы әзерлектә булулары билгеләп үтелде.