Казан ДАУ ректорының «Камаз» ГАҖ визиты

28 июньдә Казан ДАУ делегациясе ректор Вәлиев А. Р., укыту-тәрбия эше буенча идарә башлыгы Мостафин А. А., укучыларның практикаларын оештыру бүлеге җитәкчесе Әхмәтҗанов М. Р. составында "КамАЗ" ГАҖ дә булдылар. Анда механикалаштыру һәм техник сервис Институтының 1,4 курс студентлары практика уза.

Казан ДАУ һәм «Камаз» ГАҖ күп еллар дәвамында тыгыз һәм нәтиҗәле хезмәттәшлек бәйли. Студентлар ел саен «Камаз» заводларында, шул исәптән автомобиль заводында (АВЗ) һәм пресс-рама заводында (ПРЗ) практика уза. Бу иң заманча автомобиль җитештерүендә профессиональ күнекмәләр һәм компетенцияләр алу өчен уникаль мөмкинлек. Завод җитәкчелеге механикалаштыру һәм техник сервис Институтының студентлар әзерләүгә югары бәя бирә һәм Казан ДАУ белән алга таба хезмәттәшлекне актив рәвештә хуплый.