ТУЛПАР КГАУ спорт мәктәбенең чыгарылыш кичәсе

«Тулпар» спорт комплексында Казан ДАУ кабул итү комиссиясе ярдәмендә Баскетбол-стритбол бүлегенең беренче ел укуын тәмамлаучыларның спорт кичәсе узды. 2002-2012 елларда туган яшүсмерләр һәм балалар баскетбол белән 2018 елның 1 сентябреннән шөгыльләнделәр һәм 27 майның соңгы көнендә аларга спорт буенча уку елы тәмамлану турында дипломнар тапшырылды.

Дәресләрне уздыруда аграр факультет студентлары Мөхетдинов Илья, Чункашу Джорджи, Анна Селянина, Виктория Логинова, шулай ук Даудов Руслан (2018 ел чыгарылышы) актив катнашты.

9 нчы сыйныф укучысы Сабирова Диана барысын да сөендерде, ул ярты ел студентлар белән аралашу нәтиҗәсендә тормыш планнарын үзгәртте. Хәзер ул Казан ДАУ укырга керергә хыяллана, гәрчә элегрәк башка югары уку йортына планлаштырган булса да.

Иң яхшы боллерларга КДАУ кабул итү комиссиясе һәм «ИНСТЕП» ҖЧҖ тарафыннан бирелгән кыйммәтле бүләкләр тапшырылды.