20.07.2019Укырга керүчеләр исемлегендә ничек югалып калмаска?

списки Кабул итүнең беренче этабы. 1 августта 18:00 сәгатьтә белем алу турында документның оригиналларын (диплом яки аттестат) һәм төп конкурс урыннарына керүчеләр һәм төп конкурс урыннарына беренче этапта кабул ителергә теләүчеләр исемлегенә кертелгән затлардан гаризалар кабул итү тәмамлана.

23.07.2019«Минем закон чыгару инициативасы» мәгариф һәм фән оешмалары яшьләрене Бөтенроссия конкурсы

Мәгариф һәм фән оешмалары яшьләренең «Минем закон чыгару инициативасы» Бөтенроссия конкурсы - ул закон чыгару эшчәнлегенә омтылучы 14 яшьтән 30 яшькә кадәрге актив гражданнар өчен чара.

23.07.2019«Ростов» яшьләр мәгариф форумының «Яшь аграрийлар» Бөтенроссия мәйданчыгы

Көньяк федераль округының «Ростов» яшьләр белем бирү форумы 2019 елның 5-16 сентябрендә Азов диңгезе ярында узачак.

23.07.2019«Университет фотографиясе» фотоконкурсы

«Университет фотографиясе» фотоконкурсы Себер федераль университеты тарафыннан фәнни ачышларны популярлаштыру максатыннан үткәрелә.

23.07.2019Россиянең яшь галимнәре һәм югары уку йортлары студентлары өчен иң яхшы фәнни эшләр өчен премияләр белән Россия фәннәр академиясенең медальләрен алу өчен конкурс

Россия фәннәр академиясе Россиянең яшь галимнәре һәм югары уку йортлары студентлары өчен иң яхшы фәнни эшләре өчен премияләр белән Россия Фәннәр академиясе медальләренә конкурс игълан итә.

27.07.2019Мин Казан дәүләт аграр университетын сайлыйм!

«Бүгенге көндә иң кирәкле әзерлек юнәлешләре: «Җир төзелеше һәм кадастрлар», «Экология һәм табигатьтән файдалану», «Ландшафт архитектурасы». Гадәттәгечә, иң кирәклеләрдән берсе - Механикалаштыру һәм техник сервис Институты. Мәсәлән, «Техносфера куркынычсызлыгы» юнәлешенә конкурс бер урынга 30 кеше тәшкил итә. «Транспорт-технология машиналарын һәм комплексларын эксплуатацияләү» юнәлеше буенча 358 гариза бирелгән (конкурс бер урынга 18,8 кеше). Исегезгә төшерәбез, бу атнада 26 нчы июльдә көндезге уку формасына БДИ нәтиҗәләре буенча килгән затлардан гаризалар кабул итү төгәлләнде», - дип сөйләде кабул итү комиссиясенең җаваплы секретаре Гүзәл Равкатевна Фәссахова.

03.08.20191 курска укырга керүчеләрне котлыйбыз!

Гомуми конкурс буенча беренче этап кысаларында көндезге уку формасына (бакалавриатка) кертү турында боерыклар басылды.