Яңалыклар

27.04.2018Студентлар, аспирантлар һәм яшь галимнәр арасында иң яхшы фәнни эш Бөтенроссия конкурсының 2 нче тур нәтиҗәләре

2018 нче елның 26-27 нче апрелендә КазДАУда студентлар, аспирантлар һәм яшь галимнәр арасында иң яхшы фәнни эш Бөтенроссия конкурсының 2 нче туры узды. Конкурсның номинацияләре: Россия Федерациясе авыл хуҗалыгы Министрлыгының Идел буе федераль округы буенча студентларга - «Икътисад» һәм «Менеджмент», аспирантлар һәм яшь галимнәргә (кадәрге 28 ел) - «Икътисад һәм идарә итү». Эксперт комиссиясе әгъзалары арасында кафедраның өлкән укытучысы һәм КазДАУның яшь галимнәр Советы рәисе Сафиуллин Нияз Азатович бар иде.

26.04.2018«Яшь фермер» VI интеллектуаль уенының финалында җиңү белән котлыйбыз

2018 нче елның 24 нче апрелендә РФ Авыл хуҗалыгы Министрлыгында югары уку һәм һөнәри белем бирү йортларында укучылар арасыннан «Яшь фермер» интеллектуаль уенының VI этабында катнашучыларны һәм җинүчеләрне бүләкләү булды.

Уенның 8 җиңүчесе арасында «Бизнес-план инвестиционного проекта по переработке молока и реализации молочной продукции на базе создания крестьянского (фермерского) хозяйства «Сыйфат» Кукморского района РТ» проекты белән КазДАУ студентлары - Халиуллин Айзат Рафакович, Конов Рөстәм Вячеславович һәм Яруллин Динар Дамирович булдылар.