Яңалыклар

25.02.2019Казан шәһәре Мэры И. Р. Метшинның Казан ДАУ студентлары һәм укытучылары белән очрашуы

Бүген, 25 февраль көнне, безнең университетта Казан дәүләт аграр университетының профессор-укытучылар коллективы һәм студентлары Казан шәһәре Мэры И. Р. Метшин белән бик кызыклы һәм әһәмиятле очрашу узды. Бу очрашуга университетның барлык факультетлары һәм институтлары студентлары турыдан-туры диалог форматында булган проблемалар турында фикер алышу һәм Казан тормышы белән бәйле идеяләр һәм проектлар белән уртаклашу өчен килделәр. Очрашу алдыннан Казан шәһәре Мэры Казан ДАУ музееның тарихи экспозициясе белән танышты.

26.02.2019«Минем илем – минем Россия» XVI Бөтенроссия конкурсына старт бирелде

Россиядә төбәкләр үсеше буенча яшьләр проектлары конкурсы уза.

Конкурс 2003 елдан башлап үткәрелә һәм 14 яшьтән 35 яшькә кадәрге укучылар һәм студентлар, яшь педагоглар, белгечләр һәм яшьләр проектлары лидерларына юнәлдерелгән.

Призлар арасында: стажировка, белем бирү грантлары һәм премияләр, остаз алу, БДИга яки бакалавриат, магистратура һәм аспирантура программаларына керү сынауларына өстәмә баллар алу мөмкинлеге бар.

26.02.2019Казан шәһәре Думасының XXXII сессиясе

"Дәүләт һәм муниципаль идарә" юнәлеше буенча Казан дәүләт аграр университеты студентлары Мэр чакыруы буенча Казан шәһәре Думасының XXXII сессиясендә булдылар.

01.03.2019«Россия мәгарифе» (EDU Russia) халыкара форумы

2019 елның 1 мартында "Казан-Экспо" Халыкара күргәзмә үзәге мәйданчыгында уздырылган «Россия мәгарифе» (EDU Russia) халыкара форумы эшендә Казан ДАУ укытучылары һәм хезмәткәрләре ректор А. Р. Вәлиев җитәкчелегендә актив катнаштылар

21.02.2019«Бухгалтер һөнәре – авыл хуҗалыгы җитештерүе белән нәтиҗәле идарә итүнең иң мөһим коралы» VII Халыкара фәнни-гамәли конференция

2019 елның 21 февралендә Казан дәүләт аграр университетында «Бухгалтер һөнәре – авыл хуҗалыгы җитештерүе белән нәтиҗәле идарә итүнең иң мөһим коралы» дигән VII Халыкара фәнни-гамәли конференция узды.