Яңалыклар

16.10.201919 октябрьдә 13 сәгатьтә Казан ДАУ "Татарча диктант" Бөтендөнья белем бирү акциясенең мәйданчыгы булачак

Акция грамоталы дөрес язу, әдәби татар телен белү, орфографик һәм грамматик хаталарны үз-үзеңә тикшерү белән кызыксынуны арттыруга юнәлдерелгән.

16.10.2019Онлайн-тавыш бирү

Россия Федерациясе авыл хуҗалыгы Министрлыгы сайтында якланган "Яшел" брендны сайлау буенча Бөтенроссия онлайн тавыш бирү уза.

17.10.2019Татарстан Республикасы Конституциясенә багышланган иң яхшы видеоролик конкурсы

"Дәүләт һәм муниципаль идарә" юнәлеше буенча икътисад Институты студентлары Татарстан Республикасы Конституциясенә багышланган иң яхшы видеоролик конкурсында катнашалар.

17.10.2019Казан ДАУ «Россельхозбанк» АҖ хезмәткәрләре консультацияләр үткәрә башладылар

Казан дәүләт аграр университетында "Россельхозбанк" АҖ хезмәткәрләре дебит һәм кредит карталарына хезмәт күрсәтү, кредит бирү һәм башка актуаль мәсьәләләр буенча консультацияләр үткәрә башладылар.

19.10.2019Казан ДАУ «Татарча диктант» татар телендә белем алуны тикшерү буенча Бөтендөнья белем бирү акциясе мәйданчыгы булды

19 октябрьдә 13: 00 сәгатьтә Казан ДАУ «Татарча диктант» дигән акция–конкурс старт алды.