Яңалыклар

22.10.2019«Авыл хуҗалыгы» өлкәсендә һөнәри стандартлар проектлары турында

Россия Хезмәт министрлыгының 30.09.2014 ел, № 671н боерыгы нигезендә, агросәнәгать комплексының һөнәри квалификацияләре буенча Совет тәкъдим ителгән һөнәри стандартлар проектлары буенча һөнәри иҗтимагый фикер алышу һәм экспертиза оештыра.

22.10.2019«Мин – профессионал» студентлар олимпиадасының өченче сезонын үткәрү турында

«Мин профессионал» студентлар олимпиадаларын оештыручылар ассоциациясе «Мин – профессионал» Бөтенроссия студентлар олимпиадасының өченче сезоны башлану турында игълан итә.

22.10.2019Фәнни һәм халыкара эшчәнлек буенча проректор студентларын бүләкләде

Фәнни һәм халыкара эшчәнлек буенча проректор Низамов Рөстәм Мингазиз улы икътисад Институты студентларын университетның фәнни эшендә актив катнашканнары өчен бүләкләде.

23.10.2019«Дәүләт һәм муниципаль идарә» юнәлеше студенты «Үсеш локомотивлары» стратегик инициативалар конкурсы финалисты булды

Бүген ТР Дәүләт Советы Рәисе, «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге Секретаре Фәрит Мөхәммәтшин «Үсеш локомотивлары» стратегик инициативалар конкурсы финалистлары белән очрашты.

23.10.2019«Дәүләт һәм муниципаль идарә» юнәлеше студенты «ВВЕРХ!» конкурсының турыдан-туры этабын узды

«Дәүләт һәм муниципаль идарә» юнәлеше буенча беренче курс студенты Элина Кунгурова ике көн дәвамында «ВВЕРХ!» республика конкурсының сайлап алу этабын узды.

24.10.2019Казан ДАУ уку процессын цифрлаштыруны арттыра

Казан ДАУ агрономия факультетының 100 еллык юбилеена яңа сыйныф ачылды, аны җиһазлау уку процессында цифрлы технологияләрне нәтиҗәле кулланырга мөмкинлек бирәчәк.