Репортажи

19.02.2019Идел буе агросәнәгать форумы

13-15 февральдә «Татагрэкспо» махсуслаштырылган күргәзмәсе һәм Идел буе агросәнәгать форумы «Казан Экспо» Халыкара күргәзмәләр үзәгендә үз ишекләрен ачты.

19.02.2019Читтән торып уку бүлеген тәмамлаучыларга дипломнар тапшыру тантанасы

18 февральдә икътисад Институтының читтән торып уку бүлеген тәмамлаучыларга дипломнар тапшыру тантанасы булды.

20.02.2019Ачык Урман дәресе

2019 елның 20 февралендә мәдәният йортында ачык Урман дәресе узды.

25.02.2019Казан шәһәре Мэры И. Р. Метшинның Казан ДАУ студентлары һәм укытучылары белән очрашуы

Бүген, 25 февраль көнне, безнең университетта Казан дәүләт аграр университетының профессор-укытучылар коллективы һәм студентлары Казан шәһәре Мэры И. Р. Метшин белән бик кызыклы һәм әһәмиятле очрашу узды. Бу очрашуга университетның барлык факультетлары һәм институтлары студентлары турыдан-туры диалог форматында булган проблемалар турында фикер алышу һәм Казан тормышы белән бәйле идеяләр һәм проектлар белән уртаклашу өчен килделәр. Очрашу алдыннан Казан шәһәре Мэры Казан ДАУ музееның тарихи экспозициясе белән танышты.

26.02.2019Казан шәһәре Думасының XXXII сессиясе

"Дәүләт һәм муниципаль идарә" юнәлеше буенча Казан дәүләт аграр университеты студентлары Мэр чакыруы буенча Казан шәһәре Думасының XXXII сессиясендә булдылар.

01.03.2019«Россия мәгарифе» (EDU Russia) халыкара форумы

2019 елның 1 мартында "Казан-Экспо" Халыкара күргәзмә үзәге мәйданчыгында уздырылган «Россия мәгарифе» (EDU Russia) халыкара форумы эшендә Казан ДАУ укытучылары һәм хезмәткәрләре ректор А. Р. Вәлиев җитәкчелегендә актив катнаштылар